Szkło jest wyzwaniem dla projektanta, bowiem świadome projektowanie szklanych wzorów wymaga dobrej znajomości technologii. To proces w dużej mierze zależny od możliwości technicznych huty. One określają pracę projektanta, nierzadko zresztą ograniczając jego wyobraźnię.
Znajomość procesu obróbki szkła daje pełnię możliwości projektowania nowych wzorów. Przekraczania granic. Odkrywania nowych dróg
w kształtowaniu wzorów użytkowych.
Kreować nowe kształty, dopasowywać szklane wzory do potrzeb współczesnego człowieka – to moje cele jako projektanta szkła.
Piotr Stramski
Dyplom z wyróżnieniem na Wydziale Ceramiki i Szkła Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu (obecnie ASP im. E. Gepperta),
w pracowni prof. Małgorzaty Dajewskiej oraz prof. Zbigniewa Horbowego, 2006. W 2019 roku uzyskał na tym wydziale stopień doktorski. Laureat nagród i wyróżnień w dziedzinie wzornictwa. Zdobywca m.in. stypendium „Młoda Polska” Ministra Kultury
i Dziedzictwa Narodowego, 2007. W 2008 roku gościnnie wykładał w Instytucie Szkła Artystycznego na Wydziale Sztuk Pięknych Uniwersytetu Anadolu (Eskişehir, Turcja). Od 2009 roku pracownik naukowo-dydaktyczny w Instytucie Wzornictwa (obecnie Wydział Architektury i Wzornictwa) Politechniki Koszalińskiej (Koszalin).
Główny projektant w Hucie Szkła Ozdobnego Makora, Krosno (2006–2007). W latach 2012–2018 współpracował jako projektant z Hutą Milomax S.A. i Glass Sphere sp. z o.o. w Krośnie.
Brał udział w 5 wystawach indywidualnych w Polsce, Holandii, Słowacji i na Ukrainie oraz w około 20 wystawach zbiorowych w Polsce, Czechach, Danii, Słowacji, na Ukrainie i w Turcji.
W chwilach wolnych czyta kryminały i uprawia kwiaty doniczkowe.