W szkle fascynuje mnie jego czystość i przejrzystość.
Moje projekty są efektem fascynacji materiałem, z którym pracuję od kilku lat: szkłem kryształowym. Proponuję proste szlify oparte na linii, którą często łamię i wyginam. Podkreślają one kształt wyrobów i nadają im charakter. Minimalistyczne linie szlifów są w swojej prostocie zaprzeczeniem tradycyjnej dekoracyjności bogatych zdobin kryształów z babcinej meblościanki.
Próbuję odczarować te ciężkie, trudne do umycia naczynia i sprawić, żeby nabrały lekkości i wdzięku. Mogą wtedy służyć na co dzień jako pojemniki na ciastka, orzechy, a może jako wazon na polne kwiaty. W mojej kuchni jest sporo kryształowych naczyń. Lubię patrzeć jak błyszczą w świetle, lubię ich dźwięczność i delikatność w dotyku.
Elżbieta Trzewiczek-Pietkiewicz
Dyplom na Wydziale Ceramiki i Szkła Akademii Sztuk Pięknych (obecnie Akademia Sztuk Pięknych im. E. Gepperta we Wrocławiu), 2001. Podyplomowe Studium Aranżacji Przestrzeni Widowiskowej na Wydziale Architektury Wnętrz Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu, 2003.
W latach 2008–2020 roku nauczyciel przedmiotów zawodowych na kierunku Technik Technologii Szkła w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Sosnowcu. Od 2014 prowadzi warsztaty i projektuje szkło w Hucie Szkła Kryształowego „Julia” w Piechowicach.
Udział w trzech wystawach indywidualnych m. in.: TA-KULKA, Galeria BB, Wrocław (2019) i w kilkunastu zbiorowych w Polsce, Francji, Rumunii i Finlandii. Udział w Międzynarodowym Festiwalu „Czech Design Week” w Pradze (2018).
Wyróżnienie Must Have za kolekcję Blanca (projekt wspólny z Sebastianem Pietkiewiczem), Łódź Design Festival (2017) oraz za Pojemniki kryształowe z bukowym deklem, Łódź Design Festival (2020).